Medzinárodný deň Dunaja – ako ho využiť v domácom vzdelávaní?

Dunaj – naša najväčšia rieka a európsky veľtok. Preteká nielen Slovenskom, ale ďalšími 9 krajinami. Je významnou dopravnou tepnou Európy. Ovplyvňuje rozsiahle lužné a vodné ekosystémy. Vytvára značné zásoby pitnej vody. A má veľký hospodársky význam. V tomto článku sa pozrieme na viaceré zdroje, pomocou ktorých si v domácom vzdelávaní nielen pripomenieme tento deň, ale aj sa pomocou nich veľa naučíme.

Continue reading “Medzinárodný deň Dunaja – ako ho využiť v domácom vzdelávaní?”

Megabrouci a pestovanie odolnosti 

Na prvý pohľad dve nesúvisiace témy, a predsa sa nájde spojenie. V posledný januárový piatok sa časť jednej bratislavskej domškoláckej partie rozhodla navštíviť výstavu „Megabrouci“ v Brne. Tri mamy a osem detí sa vydalo na dobrodružnú cestu. Netušili totiž, že v ten deň má v Prahe koncert Dara Rolins. A vďaka tomu nabral obyčajný výlet neobyčajný rozmer...

Continue reading “Megabrouci a pestovanie odolnosti “

Medzinárodný deň vtáctva

História medzinárodný deň vtáctva siaha až do čias rakúsko-uhorskej monarchie, kedy po prvýkrát v roku 1900 slovenský prírodovedec Oto Herman (1835 – 1914) zasvätil prvý apríl vtákom. Je to čas, kedy sa z teplých krajín vracia najviac sťahovavých vtákov. Jarné prílety sledujú členovia Spoločnosti pre ochranu vtáctva (SOVS). Pri tejto príležitosti sa konajú mnohé akcie s cieľom spoznávania nášho vtáctva. My vám prinášame tipy na výlety, materiály, knihy, aktivity a videá na tému vtáctva zo zdrojov, ktoré nás zaujali.

Continue reading “Medzinárodný deň vtáctva”